Tomboy ~

6 comments
Witam w kolejnej notce. Z tej strony Dooors ^^ Długo zastanawiałam się, o czym tym razem napisać. i w końcu postanowiłam wystukać kilka słów o Tomboy'ach. Za pewne wielu z was wie, co ten termin oznacza. Dla tych którzy nie wiedzą, co kryje się pod tym słowem, zapraszam do przeczytania notki ^^ 


Co to właściwie jest ten tomboy? A może raczej kim jest. Zdecydowanie jest to dziewczyna. Jak bardzo by się nie upierać są to na pewno dziewczyny lubujące się w męskim stylu: wyglądzie, ubiorze, zachowaniu. Innymi słowy są to po protu chłopczyce. Jednakże wygląda to trochę inaczej niż np w Polsce czy chociażby w Ameryce. 

W krajach zachodnich chłopczycą można nazwać dziewczynę ubraną jak facet, czyli w koszule, bluzy, dresy, jeansy, itd. Jednakże nie musi mieć ona krótko ściętych włosów mogą mieć również długie, ale i tak zwykle są to króciutkie fryzurki. Taka dziewczyna zwykle lubuje się w zabawie z chłopakami (jeżeli chodzi o dziewczynki) lub nie interesuje je zdanie innych na temat swojego wyglądu (np starsze kobiety). Oczywiście nie jest to tak, że chodzą one w obdartych ciuchach, brudne od błota itd. Po protu bardziej interesuje je swobodny styl życia niż uzależniony od sukieneczek, spódniczek, itd. 

W Azji natomiast wygląda to z lekka inaczej. Dziewczyny zwykle mają krótko ścięte włosy na typowych chłopaków, jeżeli już mają to delikatny makijaż, tak jak ulzzangi stawiają na naturalność. Niektóre z nich noszą również soczewki, ale to taki typowo kosmetyczny zabieg wiec nie ma tu nic dziwnego. Styl ubierania oczywiście lekki, duże koszulki, luźne spodnie - czyli podobnie tak jak powyżej. Więc w sumie okazuje się, ze tak naprawdę nie ma dużych różnic między dwoma rejonami. 


Jest to naprawdę niesamowite jak te dziewczyny umieją się upodobnić do chłopców. Widzisz taką i myślisz sobie o jaki ładny/uroczy/przystojny chłopak. BAM a tu okazuje się, że to dziewczyna. Dobrym przykładem jest chociażby Amber, chyba najbardziej znany tomboy z k-pop'owego środowiska. Myślę, ze nie tylko ja na początku przygody z k-pop'em tak miałam, że widząc ją myślałam iż to chłopak. 
Innymi przykładami tomboys jest chociażby zespół Global Icon i Misster o których wspominałyśmy już na blogu ^^
Amber z f(x)
Global Icon
Misster
Mi osobiście ten styl imponuje, ale i wprowadza w zakłopotanie. I czasami przeraża widząc jak one świetnie wyglądają w tym wydaniu. 

Co bym mogła na ten temat napisać. Niby wszytko jest jasne. Tomboy to jednym słowem chłopczyce z określonym outfitem, tak jak i każdy inny styl.


Wczytując się w temat spotkałam się jeszcze z określeniem, że "tomboy'em" można nazwać również chłopca, który przejawia zainteresowanie dziewczęcym wyglądem. Są to tak zwani Flower Boys. Czyli innym słowem chłopcy o delikatnym dziewczęcym wyglądzie. 

Faktycznie jest to do siebie bardzo podobne bo np takiego chłopaka można by pomylić z dziewczyną i odwrotnie. Jako k-pop'owy przedstawiciel Flower Boy'a wydaje mi się, ze mogłabym podać Ren z NU'EST. I chyba się nie mylę ^^ 

Także to tyle co mi wiadomo na ten temat. Nie jest to skomplikowane, ale ciężko było to opisać, nie powiem. Na sam koniec wspomnę, że i w Polsce mamy swoich Tomboys, chociażby wystarczy wpisać na facebook'u Polish Tomboy i znaleźć fp gdzie jest dużo naszych polskich chłopczyc. 

Tyle na dzisiaj <3 Do następnej notki ^^ Zapraszam do brania udziału w ankietach!
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

6 komentarzy:

 1. Chciałabym być takim ładnym tomboykiem ;;; Ale Kinggu nie pasuje ten styl, co nie znaczy, że kocha sukienki xD w sumie ich nie znoszę xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś też mnie to zaciekawiło i znalazłam o tym w sumie stronę^^ Całkiem ciekawe to jest i niektóre dziewczyny wyglądają naprawdę wow! Aż żałuje się, że nie jest to chłopak! haha
  Kiedyś napotkałam też informacje, że to nie tylko wygląd, zachowanie, ale taki styl życia. Chodzi o to, że mają jakieś swoje przekonania i wgl...Ciekawe, ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tym dużo, ale sama nazwa tego stylu mi się nie rzuciła w uszy, że tak powiem. Dlatego, wielkie dzięki za notkę. ^^
  Za to terminem Flower Boys określa się ogólnie k-popoych idoli (płeć męską). Zazwyczaj zwraca się uwagę na takich ślicznych chłopców, jak Ren czy Heechul. Jednak określenie to tyczy się pięknych i uroczych w ogóle. Bardzo fajnie proces stawania się takimi 'Flower Boys' opisuje drama "Shut up: Flower Boys Band", kiedy to zmiana stylu życia i wykreowany wizerunek decyduje o byciu lub nie byciu kwiecistym (ale to nie o tym ta drama jest). Dlatego wcale się nie mylisz, bo tym cudownym mianem można nazwać zarówno Rena, jak i niezliczoną ilość naszych Azjatów. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uff w końcu jakiś normalny polski post o tomboy'ach. Dzięki Was odzyskałam wiarę w blogerów. Mam tylko zastrzezenie do nazwy "Tomboy's" jest niepoprawne, należy to pisać bez apostrofu. Post umieszczam na swoim fanpage'u www.facebook.com/lifestyletomboy
  Pozdrawiam.
  Alex Liu ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo się cieszymy, że możemy taką wiarę przywrócić ^^ Bardzo nam miło i dziękujemy za umieszczenie posta na fanpage ^^ Błąd został poprawiony ;)
   Również pozdrawiamy.

   Usuń
 5. Bardzo ciekawy artykuł. Szukałam informacji o Amber i mam. Dziękuję i pozdrawiam ^^
  ~Drzwiczek

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli przeczytałeś/łaś post podziel się swoją opinią w komentarzu ^^ Jest to dla nas bardzo ważne ;)

+ Informujemy, że mamy włączoną moderacje, więc nie martwcie się, jeżeli komentarz nie zostanie od razu opublikowany na stronie. Po naszym zatwierdzeniu pojawi się on pod postem.