Dinozaury K-pop'u- SHINHWA

4 comments
Ayo~Dzisiaj też pisze dla was Bandur ;3 Zapytacie skad taki tytuł? W woli wyjaśnienia- Dinozaury K-po'u to nowy blok notek o zespołach, które pojawiły się na początku istnienia naszej ukochanej, koreańskiej muzyki, Myślę, że będzie to interesujący temat i okazja do poznania idoli, którzy kiedyś zajmowali czołowe miejsca na listach przebojów. Oczywiście zdarzają się pewne magiczne wyjątki, które istnieją do dnia dzisiejszego i wygląda na to, że szybko z muzyką nie skończą, a ich przyjaźń nie upadnie. Tak więc panie i panowie, przed wami prawdziwa K-pop'owa Legenda- SHINHWA !

Zacznijmy od początku. Shinhwa to bardzo popularny, koreański boyband, który powstał w roku 1998 i świetnie funkcjonuje do dzisiaj. Są najdłużej działającym zespołem w całej historii k-pop'u! Przez wszystkie lata ich kariery nie obyło się bez zmiany wytwórni, co w ich przypadku stało się trzy razy. Ich nazwa znaczy tyle, co po prostu LEGENDA i moim zdaniem świetnie do nich pasuje. Kolor grupy to pomarańczowy, a fanklub zwie się- Shinhwa Changjo. W skład wchodzi niezmiennie sześciu tych samych członków (trzech raperów i trzech wokalistów). W zeszłym roku Shinhwa obchodziła piętnastą rocznicę istnienia i wydała swój jedenasty mini album. 

Dlaczego właściwie o nich piszę? Sądzę, że nie ma, naprawdę nie ma bardziej epickiego zespołu. Jasne, że kocham i uważam za genialne bardzo wiele grup, jednak wystarczy spojrzeć na historie Shinhwa, aby się przekonać czego to oni nie robili, żeby razem tworzyć. Dodatkowo (jak mogliście przeczytać powyżej) przez te wszystkie lata skład jest dokładnie taki sam! Sięgnijmy teraz do historii. Jak to się zaczęło? 


Po wielkim sukcesie męskiej grup H.O.T oraz kobiecej S.E.S, wszystkim dobrze znany pan Lee So Man, postanowił stworzyć nowy boyband, mianowicie Shinhwa. Pierwszym członkiem grupy został Shin Hyesung, który swoje przesłuchanie odbył w Los Angeles. Kolejnym był Andy Lee, który już wcześniej ubiegła się o kandydaturę do zespołu H.O.T jednak rodzice zakazali mu tego, ponieważ był zbyt młody. Niedługo potem do owej dwójki dołączył Eric Mun, który tak jak Andy uczył się w USA. Czwartym szczęśliwcem okazał się Lee MinWoo, którego SM odkryło go kiedy zajął pierwsze miejsce w konkursie tanecznym dla uczniów. Kim DongWan został "wyhaczony" na ulicy, a zdecydował się dołączyć do Shinhwa kiedy zobaczył promocyjne video z innymi członkami. I wreszcie szóstym członkiem zespołu został Jun Jin. Zanim zadebiutowali razem w mediach pierwsi pojawili się Eric i Andy. W roku 1997 wystąpili w teledysku S.E.S- I'm You're Girl, jako raperzy. 

                                                                                                 (chłopców w mv słychać, ale nie widać)

Kiedy wszystko było już przygotowane, sześcioosobowa grupa nazwana Shinhwa, zadebiutowała pod skrzydłami SM Entertaiment 24 marca 1998r. Wystąpili wtedy ze swoją pierwszą piosenką- The Solver w ówczesnym KM Music Tank. Następnie wydali swój drugi singiel o tytule Eshua Eshua, jako trzeci ukazał się utwór Sharing Forever, nie był jednak tak popularny jak poprzednie dwa. 

19 kwietnia 1999 ukazał się ich drugi album T.O.P. Wraz z wydaniem tego krążka odbiegli od swojego "uroczego" wizerunku przez, który wciąż byli nazywani kopią starszych kolegów z branży (czyt. H.O.T). Chłopcy osiągnęli wielki sukces i już w roku 1998 zdobyli swoją pierwszą ważną nagrodę za "Najlepsze mv roku 1998 od nowej męskiej grupy". Można powiedzieć, że już wtedy można się było po nich wiele spodziewać ^^


Mimo, że gorąco chciałabym wam przedstawić całą historię zespołu, to wiem, że byście się zanudzili czytając kilometrowa notkę. Tak więc przejdziemy do roku 2003, kiedy to nastąpiła pierwsza zmiana wytwórni. Co się stało, że Shinhwa opuściło już wtedy popularne SM? Wygasł im kontrakt (wtedy jeszcze nie były tak "szatańskie"). Mimo, że został im zaoferowany drugi, chłopcy go odrzucili i podpisali nowy z wytwórnią Good Entertaiment. Wystąpił jednak pewien problem, bo SM rościło sobie prawa do nazwy zespołu co oczywiście zakończyło się sprawą sądową. (Ach to SM, już od zarania dziejów ląduje przed wymiarem sprawiedliwości XD) Shinhwa jednak wygrało i mogli spokojnie nadal używać swojego "imienia". Sprawa toczył się jednak dość długo, więc w roku 2003 członkowie zespołu zajęli się karierami solowymi. 

MinWoo występował solowo pod pseudonimem "M" i wydał album Un-touch-able. W tym samym czasie Hyesung współpracował z Kangtą (był członek H.O.T, można go znaleźć na kanale SM) oraz z Lee Ji Hoon'em jako grupa-projekt o nazwie "S". Jun Jin zaangażował się w karierę aktorską i zagrał w dramie Forbidden Love z aktorką Kim Tae Hee. Andy i Ju Jin pracowali razem podczas nagrywania sitcomu Nonstop 4 znanego również jako Banjun Drama. Eric również zajął się w tamtym czasie aktorstwem. 


Teraz niestety znowu przeskoczymy i pominiemy wydanie kolejnych świetnych albumów, trasy koncertowe, solowe aktywności po raz drugi oraz dziesiątą rocznicę Shinhwa. 

Lata 2008-2011 to naprawdę długa, bo aż czteroletnia przerwa kiedy (teraz zmienię termin bo nie mówię już o uroczych chłopaczkach) panowie z Shinhwa odbywali swoje służby wojskowe. Można by pomyśleć, że po czymś takim będą chcieli zająć się życiem prywatnym i wieść spokojny cichy żywot. A gdzie tam! 

1 czerwca 2011- Shinhwa znowu zapisuje się na kartach k-pop'owej historii zostając pierwszym zespołem z własną wytwórnią (teraz można do nich zaliczyć też Block B i ich Seven Seasons). Nazwali ją "Shinhwa Company", a została utworzona po to, żeby panowie mogli dalej razem tworzyć muzykę. Czy to nie jest według was wspaniałe? Mieli tak długą przerwę, a mimo to stwierdzili, że nadal chcą tworzyć grupę! Ich przyjaźń musi być bardzo mocna, skoro zdecydowali się na taki krok. Osobiście uważam, że takiej więzi jaka jest między nimi można jedynie pogratulować. 
interview-shinhwa-pt-1

Piątego marca 2012 roku odbyła się konferencja zespołu (transmitowana na żywo przez M-Net) dotycząca ich comeback'u. Grupa wydała swój dziesiąty krążek- The Return, dnia 23 marca 2012 roku, a promującym płytę utworem było utrzymane w klimacie electro-pop'u Venus. Warto wspomnieć, że słowa do tej piosenki napisał MinWoo. W tym samym roku odbyła się też trasa koncertowa zespołu : 2012 Shinhwa Grand Tour In Seoul: The Return. 

Rok 2013 przyniósł zespołowi 15 rocznicę istnienia oraz 11 wydany krążek zatytułowany The Classic. Promowała go fantastyczna piosenka- This Love.

20130517_seoulbeats_shinhwa_theclassic

Teledysków grupa nakręciła naprawdę niesamowicie dużo i jeżeli ktoś z was ma ochotę je obejrzeć to podrzucam wam link do tumblr'a, na którym znajdziecie całą listę wraz z linkami do youtube (w spisie brakuje najnowszego This Love i tanecznej wersji tego mv) ~LISTA MV~

Zarys historii już znacie i wiecie skąd się panowie wzięli. Spójrzmy jeszcze na bogatą dyskografie zespołu: 

Koreańskie albumy: 

 • 1998: Resolver
 • 1999: T.O.P
 • 2000: Only One
 • 2001: Hey, Come On!
 • 2002: Perfect Men
 • 2002: Wedding
 • 2004: Brand New
 • 2006: State of Art
 • 2008: Volume 9
 • 2012: The Return
 • 2013: The Classic 

Koreańskie single: 

 • 1st: "How Do I Say" ( 8 sierpnia 2004)
 • 2nd: "Hey, Dude" (4 kwietnia 2005)
 • 3rd: "Summer Story Tropical 2005" (10 sierpnia 2005)

Japońskie albumy: 

 • 2006: Inspiration #1

Japońskie single: 

 • 1st: "This Is The Sun In Our Hearts" (14 czerwca 2006)

Winter Stories: 

 • 1st: Winter Story (30 grudnia, 2003)
 • 2nd: Winter Story 2004-2005 (20 grudnia 2004)
 • 3rd: Winter Story 2006-2007 (25 stycznia 2007)
 • 4th: Winter Story 2007 (5 grudnia 2007)

Woo~ Okej, dyskografię mamy za sobą ^^ Jako ostatni punkt dzisiejszej notki mamy moje ulubione: MEMBERS PROFILE <3


Imię sceniczne: Eric
Prawdziwie imię i nazwisko: Mun Jung Hyuk
Data urodzenia: 16.02.1979
Pozycja w zespole: Lider, Lead Rapper
Grupa krwi: B
Wzrost: 180 cm 
Waga: 71 kg


Imię sceniczne: MinWoo
Prawdziwie imię i nazwisko: Lee MinWoo
Data urodzenia: 28.07.1979
Pozycja w zespole: Lead Vocal, Lead Dancer
Grupa krwi: A
Wzrost: 174 cm
Waga: 64 kg


Imię sceniczne: DongWan
Prawdziwie imię i nazwisko: Kim DongWan
Data urodzenia: 21.11.1979
Pozycja w zespole: Vocalist
Grupa krwi: 0
Wzrost: 174 cm
Waga: 68 kg


Imię sceniczne: Hyesung
Prawdziwie imię i nazwisko: Jung Pil Gyo 
Data urodzenia: 27.11.1979
Pozycja w zespole: Main Vocalist 
Grupa krwi: A 
Wzrost: 179 cm
Waga: 65 kg


Imię sceniczne: Jun Jin
Prawdziwie imię i nazwisko: Park Choong Jae 
Data urodzenia: 19.08. 1980
Pozycja w zespole: Lead Rapper, Vocalist, Lead Dancer
Grupa krwi: B
Wzrost: 182 cm
Waga: 75 kg


Imię sceniczne: Andy 
Prawdziwie imię i nazwisko: Lee Sun Ho
Data urodzenia: 21.01.1981
Pozycja w zespole: Rapper
Grupa krwi: 0
Wzrost: 175 cm
Waga: 62 kg 


To by było na tyle ^^ Mam nadzieję, że nowy cykl notek was zainteresuje, a dzisiejsza historia Shinhwa zbliży was do tego niesamowitego zespołu.Obyście bliżej ich poznali i polubili. Ja sama nie mogę się doczekać co zespół zaprezentuje w tym roku!
~~~


 Liczę na wasze komentarze :3 
 Do zobaczenia wkrótce! 
 Bandur :3 
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

4 komentarze:

 1. A gdzie parodia 'fast and the furious?' XD Ahhhn EUSHA EUSHA <3 Brawo Bund C:

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna notka! Dinozaury k-popu, to dobry tytuł. ;p
  Osobiście, bardzo podziwiam Shinhwa. :) Są fantastyczni... i to tak długo tak bardzo fantastyczni. ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Shinhwa! *w* Oni są wspaniali. Mają ciekawą historię i również osobowości. >w< Szkoda, że tak mało osób w Polsce ich docenia. ;w;

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam ich!!!!!! ♥
  (komentarz tak bardzo fangirl xd)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli przeczytałeś/łaś post podziel się swoją opinią w komentarzu ^^ Jest to dla nas bardzo ważne ;)

+ Informujemy, że mamy włączoną moderacje, więc nie martwcie się, jeżeli komentarz nie zostanie od razu opublikowany na stronie. Po naszym zatwierdzeniu pojawi się on pod postem.